|  English  |    |  Polski
  - .
 
MIASTO ACHTOPOL
MPLEKS GENESIS
Zakwaterowanie
APARTAMENTY TRZYPOKOJOWE
APARTAMENTY DWUPOKOJOWE
DUZE STUDIO
Studio
Ceny i znizki
GASTRONOMIA
Usługi
RAKCJE
ZABYTKI PRZYRODY
Galeria

, ,
 
Home  |  Rezerwacje  |  Kontakt

MIASTO ACHTOPOL

Miasto Achtopol jest najbardziej na południe położonym miastem bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego i jest uznane za jeden z najbardziej ekologicznie czystych miast w Europie. Znajduje sią w odległości 90 km od lotniska w Burgas. Achtopol jest położony nad malowniczym brzegiem, u podnóża gór Strandża i kryształowych wód południowej części Morza Czarnego. Połączenie przestrzeni i przytulności gwarantują wspaniałą możliwość wartościowego wypoczynku. 5 km na południe znajduje się ujście jednej z najbardziej ciekawych rzek w Bułgarii rzeka Weleka. Okolica posiada wiele unikalnych zasobów przyrody, co spowodowało zainteresowanie ekologów z całego świata, którzy tu przyjeżdzają, aby badać rzadkie okazy flory i fauny, charakterystyczne dla ekologicznie czystych rejonów, jakby niedotkniętych ludzką ręką do dziś.

Istnieje legenda, która opowiada, jak bogini miłości Agata tak bardzo upodobała sobie słoneczny półwysep, na którym się znajduje Achtopol, że wybrała go sobie za miejsce wypoczynku i nadała mu imię Agatopolis Miasto miłości.

Historycznie Achtopol jest znany jako osada z czasów Traków. A jako miasto istnieje od roku 430 przed naszą erą i uważa się nawet, że ma to związek z działanością Peryklesa w rejonach czarnomorskich. 
Niewiele jest zabytków, które ocalały po kilku pożarach, które spustoszyły Achtopol. Do dnia dzisiejszego zachowane zostały takie obiekty, jak cerkiew Wniebowstąpienie Pańskie wybudowana w 1796 r., resztki monastyru św. Jani z XII wieku, części murów obronnych. Blisko półwyspu znajdują się resztki murów trackich.

Galeria

 
  WebDesignBG     
Tel: +359 (886) 701808, e-mail: bcb_ltd@abv.bg  ,Skupe: s_genesis