|  English  |    |  Polski
  - .
 
MIASTO ACHTOPOL
MPLEKS GENESIS
Zakwaterowanie
APARTAMENTY TRZYPOKOJOWE
APARTAMENTY DWUPOKOJOWE
DUZE STUDIO
Studio
Ceny i znizki
GASTRONOMIA
Usługi
RAKCJE
ZABYTKI PRZYRODY
Galeria

, ,
 
Home  |  Rezerwacje  |  Kontakt

ZABYTKI PRZYRODY

Najbardziej popularnym zabytkiem Achtopola są pozostałości murów miejskich, a na nich namalowane sceny przedstawiające tworzenie się Pierwszego państwa bułgarskiego w 681 r., cerkiew Wniebowstąpienie, wybudowana w 1776 r., monastyr św. Jani i wodopój z wyobrażeniem jeźdźca trackiego.

TwierdzaAgatopol
BudowanaprzezTraków, Greków, Rzymian, a później przez Bułgarów i Bizantyjczyków. Wzniesiona została na wysokim, skalistym półwyspie, a mury obronne opisane przez wielu podróżników okrążają miasto i oddzielają je od lądu. Resztkitwierdzy w tym miejscu są ogromne i dochodzą do 3-4 metrów wysokości. W 1971 r. twierdza Agatopol została ogłoszona zabytkiem kulturalnym.

Stare miasto
Tak, jak i inne czarnomorskie miasta średnowieczne z IV VI wieku p.n.e., Achtopol się sławił wąskimi, brukowanymi uliczkami i pięknymi, bogatymi, kilkupiętrowymi domami, których podstawa była kamienna. Do czasów obecnych został tylko jeden taki dom, ocalał po ostatnim pożarze i który ludzie cenią jako symbol miasta.

Szkołagrecka
Na początku XX wieku, zgodnie z projektem architektów greckich, majstrzy bułgarscy wybudowali Szkołe grecką w mieście. Specjalnie w tym celu były dostarczone czerwone cegły z Marsylii. Szkoła była także przeznaczona na przeprowadzanie zebrań. Dziś jest zabytkiem kultury.
Cerkiew WniebowstąpieniePańskie
Wybudowana została w 1769 ., w północno-wschodniej części półwyspu, niedaleko brzegu morskiego i Szkoły greckiej. Jest to niski i skromny budynek. Istnieją przypuszczenia, że jest ona dziełem malarza ikon Joana z Achtopola.
Kaplica św. Konstantyna i Eleny znajduje się w odległości 2 km na południowy zachód od miasta. W kaplicy znajduje się źródło ze święconą wodą.

chtopol jest miejscem, w którym każdy turysta może zaspokoić swoje życzenia co do wypoczynku nad morzem, korzystając z wielu pięknych i różnorodnych plaż. Można znaleźć zarówno hałaśliwe, jak i ustronne miejsca, których przyroda tutaj nie poskąpiła. Długość plaży wynosi 2 km. Bliskość lasów iglastych, morza, dziewiczej przyrody i łagodny klimat uczyniła z tej plaży wyjątkowe zjawisko przyrody. W tutejszej wodzie można się kąpać od maja do października. Piasek jest złocisty i bardzo drobny. Woda morska w zatoce jest spokojna i kryształowo czysta. Na plaży do dyspozycji turystów udostępnione są wszelkie współczesne wygody parasole, leżaki, lokale, gdzie można coś zjeść, dyskoteki i wszelkie inne plażowe atrakcje, takie jak: jety, banany, narty wodne, przejażdżki łódką i wiele innych.

W odległości 5 km od miasta znajduje się najbardziej unikalna plaża na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Plaża przy ujściu rzeki Weleki znajduje się przy szerokiej, otwartej zatoce, a piaszczysty pas w swoisty sposób oddziela morze od rzeki.

Głębokie morze, fale i specyficzny piasek czynią z tej plaży wyjątkowe i ulubione miejsce dla tych, którzy chcą przebywać sam na sam z przyrodą.

Galeria

 
  WebDesignBG     
Tel: +359 (886) 701808, e-mail: bcb_ltd@abv.bg  ,Skupe: s_genesis